HALK Haabersti Loomakliinik

Haabersti Loomakliinik

Tablettide manustamine teie kassile

Tablettide manustamine teie kassile

Tablettide manustamine võib tekitada stressi teie kassil ning seetõttu ainult vähesed kassid teevad koostööd. Kuigi on väga oluline, et ravikuur saaks tehtud ning kui teil tekib raskusi võtke ühendust kliinikuga – saate alati mõistvat suhtumist ja abi.

Kas tabletti saab anda koos toiduga?

Mõned tabletid on maitsestatud ja teie kass võib neid süüa vabatahtlikult. Teised saab peita vähese hulga lemmiktoidu sisse (väikese võie, juustu, liha või kala tükikese sisse) või isegi purustada ja segada maitsva maiustusega – muuta tabletti andmist palju kergemaks.

NB! mõnda ravimit ei tohi purustada ja segada toiduga, seega alati konsulteerige teie loomaarstiga.

Tableti manustamine

Hoidke Teie kassi alati õrnalt, tegutsege rahulikult ja rahustavalt. Kui teie kass on suures stressis – pöörduge teie loomaarsti poole, et leida alternatiive. Võib olla suureks kasuks kui keegi teine aitab teid kassi hoidmisega tableti manustamise ajal. Alternatiivina võib kergelt fikseerida kassi suure rätiku või tekki sisse vältides kriimustusi.

  • Fikseerige kass kasutades oma käed, küünarnukid, õlavarred ja keha hoidmas teda piiratud ja paigal
  • Hoidke kassi pead kindlalt kuid õrnalt, asetades oma pöial ja nimetissõrm ülalõualuu mõlemalt poolt suunurga peale
  • Hoides see piirkond niiviisi kindlalt te ei tee oma kassile haiget ning samal ajal teil on kontroll tema pea üle
  • Hoidke tablett teise käe pöidla ja nimetissõrme vahel
  • Kallutage kassi pead nii et nina oleks suunatud ülesse
  • Avage kassi suu asetades sõrm alalõualuu pisikeste hammaste rea peale, kergelt tõmmates seda alla
  • Kui suu on lahti lükake tablett sügavale suhu nii kiiresti kui on võimalik ning laske pead lahti et kass saaks neelatada
  • Trikk seisneb selles, et panna tablett võimalikult sügavale kurku, et kass saaks seda ainult alla neelata ja mitte välja sülitada! 

On olemas nn. “tabletimanustajad”, mis on välja mõeldud selleks, et vältida vajadust panna sõrm kassi suhu. Mõne omaniku jaoks on see lihtsam. 

Et tableti allaneelamist  aidata ja raskusi välistada võib pärast tableti manustamist panna kassi suhu vähese koguse vett või toitu.

Alati konsulteerige oma loomaarstiga – milline variant oleks parem!