Haabersti Loomakliinik
ET

Kassi küünte lõikamine

Kassi küünte lõikamine

Kasside küünte regulaarne lõikamine on protseduur, mis mitte ainult ei aita säilitada lemmiklooma käppade esteetilist välimust ja ka mööbli esialgset väljanägemist, vaid hoiab ära ka terviseprobleemid. Samas ei ole seda protseduuri lihtne kodus korrektselt läbi viia, sest enamik küüniseid sisaldab veresooni ja närvilõpmeid. Hooletu küünte lõikamine kassidel põhjustab väga valusaid vigastusi, verejooksu ja infektsioone. Seetõttu on parem usaldada see protseduur professionaalidele. Sellise teenuse hind on üsna taskukohane.

Miks tuleb oma lemmiklooma küüsi lõigata?

Looduses teritavad suured kassid oma küüniseid puude vastu, kuid kodus ei saa meie lemmikloomad seda sama tõhusalt teha. Kui küünised jätkavad veelgi kasvamist, võivad lemmiklooma varbad traumeeruda, küünised võivad sisse kasvada ja põletikuliseks muutuda. Samuti võib pikk küünis kergesti ära murduda ja traumeerida tundlikku viljaliha. See ei ole mitte ainult väga valus, vaid ka ohtlik nakkuslike tüsistuste tekkimise seisukohalt.

Lisaks on liiga pikad küünised kõndimisel ja hüppamisel lihtsalt ebamugavad, sest koormus ei ole õigesti jaotatud. Kui küünised on suured, siis häirivad nad loomuliku tasakaalu ning sunnivad looma kohanema ja oma sammu muutma, mis mõjub negatiivselt kõõlustele ja liigestele.

Küünte eemaldamine: näidustused ja soovitused

Kassi küünte eemaldamine kaitseb teid vigastuste eest ja mööblit kahjustuste eest. Kuid selline protseduur on lemmikloomadele ohtlik. Kassid muutuvad pärast seda agressiivseks, sest nad tunnevad oma abitust. Nad hammustavad sageli ja väldivad kontakti omanikuga. Ilma küünteta ei saa nad täielikult pinnast haarata, mis suurendab raskete vigastuste ohtu. Selleks, et küüned ei kasvaks, tuleb eemaldada sõrme falang, mis muudab looma sisuliselt invaliidiks. Seetõttu keelduvad adekvaatsed veterinaararstid sellist protseduuri ilma mõjuva põhjuseta tegemast.

Siiski võib see manipulatsioon olla vajalik meditsiinilistel näidustustel. Selle määrab veterinaararst

Kellele usaldada oma kassi küünte lõikamine?

Tallinna elanikud saavad kasutada Haabersti Loomakliiniku teenuseid. Kassi küünte lõikamist teostab kogenud spetsialist tingimustes, kus nii lemmikloom kui ka tema omanik tunnevad end mugavalt. Meie eeliste hulka kuuluvad:

  • kiire lõikamine;
  • minimaalne stress omanikule ja loomale;
  • sanitaarnormide täpne järgimine;
  • steriilsed instrumendid;
  • meeldivad hinnad;
  • lai valik veterinaarteenuseid.

Meie spetsialistid lõikavad kassipoja või täiskasvanud kassi küüsi ja annavad soovitusi, kuidas lemmiklooma eest hoolitseda.