Haabersti Loomakliinik
ET

Koerte steriliseerimine ja kastreerimine

Koerte steriliseerimine ja kastreerimine Haabersti loomakliinikus: ohutu ja turvaline teie lemmikloomadele

Tallinnas asuv veterinaarkliinik pakub koerte steriliseerimise ja kastreerimise teenust. Viimastel aastatel on üha rohkem loomaarste tungivalt soovitanud sellist protseduuri lemmiklooma tervise huvides. Steriliseeritud ja kastreeritud koerad elavad kauem, nad on vähem vastuvõtlikud stressile, kuna neil puuduvad järsud hormonaalsed kõikumised, ning neil on väiksem tõenäosus haigestuda erinevatesse ohtlikesse haigustesse (sealhulgas suguelundite vähki). Seepärast muutuvad koerte steriliseerimine ja kastreerimine iga aastaga üha populaarsemaks. Meie spetsialistid suudavad seda teostada juveliiri täpsusega ning see hoiab koera tervena.

Kuidas toimub kastreerimine või steriliseerimine? 

Koerte kastreerimine või steriliseerimine viiakse läbi alles pärast eelnevat ülevaatust ja lemmiklooma kõigi individuaalsete tervislike iseärasuste tuvastamist. Kui loomal on oht mõne haiguse (nt südame-veresoonkonna patoloogia) tekkeks, viiakse läbi eeluuringud, et hinnata kirurgilise sekkumise ohutust igal konkreetsel juhul.

Kuigi paljud inimesed on veendunud, et mõiste “kastreerimine” viitab ainult isastele koertele ja steriliseerimine emastele koertele, ei ole see seisukoht tegelikult päris õige.

Koera kastreerimine tähendab suguorganite (isastel munandid ja emastel munasarjad ja emakas) eemaldamist. Emastel koertel võib operatsioon hõlmata kas ainult munasarjade või munasarjade ja emaka eemaldamist (sellist operatsiooni nimetatakse ovariohüsterektoomiaks). Sekkumise liigi valiku määrab arst, emaka eemaldamine tehakse sageli mõne patoloogia olemasolul. Koera kastreerimine toob kaasa reproduktsiooni täieliku kaotuse ja seksuaalkäitumise kadumise.

Samas tähendab koera steriliseerimine isase koera seemnekanali või emase koera munajuhade sidumist. Ka see operatsioon muudab paljunemise võimatuks, kuid ei mõjuta hormoonide tootmist ja seega ka seksuaalkäitumist. Teisisõnu jätkavad pärast steriliseerimist isased koerad territooriumi märgistamist ja emastel koertel jätkuvad jooksuajad.

Optimaalne vanus kastreerimiseks on 7-12 elukuud isaste puhul ja 6-8 elukuud emaste puhul. Neid piirmäärasid võib veidi nihutada vastavalt tõu ja konkreetse looma iseärasustele ning koera loomaarsti soovitustele. Siiski ei soovitata operatsioone varases eas, loomaarstid ei steriliseeri ega kastreeri mingil juhul kutsikaid vanuses 3 elukuud. Täiskasvanute koerte steriliseerimine ja kastreerimine on võimalik. Tasub teada, et emaseid koeri ei ole soovitatav steriliseerida ega kastreerida jooksuajal.

Kastreerimise käik sõltub looma soost:

  • Isastel on munandite eemaldamine üsna vähe traumaatiline sekkumine, kuid see nõuab imenduvate õmbluste paigaldamist.
  • Emastel on munasarjade ja emaka eemaldamine kõhuõõne operatsioon, kuna need organid asuvad kõhuõõnes. Alternatiiviks on laparoskoopiline või endoskoopiline sekkumine, mille puhul kirurgilised instrumendid sisestatakse läbi väikese sisselõike, mida peetakse lemmiklooma jaoks kõige mittetraumaatilisemaks. Emaste koerte kastreerimine lõpeb õmbluste panemisega.

Pärast kirurgilist sekkumist annab arst üksikasjalikud soovitused operatsioonijärgseks taastumiseks. Arst hoiatab omanikku ka vajadusest muuta lemmiklooma toitumist, sest pärast steriliseerimist või kastreerimist muutub hormonaalne tasakaal ja koera ülekaalulisuse oht suureneb.  

Koerte steriliseerimine ja kastreerimine Haabersti loomakliinikus

Meie veterinaarkliinikus steriliseerime ja kastreerime erinevaid tõuge: nii väikeseid (yorkid, spitsid, chihuahuad ja teised väikesed tõud) kui ka suuri (labradorid, lambakoerad, haskid ja teised).

Tiinet koera on võimalik kastreerida, kui tiinus ohustab koera elu ja tervist või on tekkinud mitte plaanipäraselt.

Kõik operatsioonid viiakse läbi mugavas õhkkonnas, koera tervise eest hoolitsedes. Tallinna kliinikus hoolitseme selle eest, et ravimi anesteesia oleks õigesti manustatud ja patsienti jälgitaks kogu operatsiooni vältel. Kogenud loomaarstide meeskond tagab teie lemmikloomale maksimaalse hoolduse kõigis protseduuri etappides.

Komfort meie klientidele ja nende lemmikloomadele

Meie ravikeskuse eesmärk on pakkuda oma veterinaarkliinikus kõrget kvaliteeti taskukohaste hindadega. Haabersti loomakliinikus on kindlad teenuste hinnad ning sõbralik spetsialistide meeskond on valmis vastama kõigile küsimustele tasumise ja teostatava protseduuri kohta.

Kastreerimine või steriliseerimine ei ole lihtne meditsiiniline protseduur, vaid üsna tõsine kirurgiline sekkumine, mis aitab säilitada teie lemmiklooma tervist ja heaolu. Kui teil on küsimusi kliiniku teenuste kohta, võtke meiega julgelt ühendust ja küsige nõu. Oleme valmis aitama kõige õigema otsuse tegemisel, valime sobiva meetodi, hoolitseme teie lemmiku eest ning pakume meditsiinilist tuge tema edasise elutee jooksul.