Haabersti Loomakliinik
ET

Hambakivi eemaldamine koertel

Hambakivi eemaldamine koertel: hoidke oma lemmiklooma tervena pikki aastaid

Parodontiit on üks levinumaid probleeme, mida koertel esineb, ning sageli jääb see omanike poolt täiesti märkamatuks, kuni see hakkab põhjustama loomale märkimisväärset ebamugavustunnet ja sellega seotud terviseprobleeme. Statistika näitab, et üle 85% üle 2-aastastest koertest kannatab erinevate parodontiitide all – kui nad ei käi regulaarselt arsti juures ennetava hambapesu eesmärgil. Hambakivi eemaldamine koertel on oluline osa iga-aastasest suu-uuringust, mida soovitatakse kõigile tervetele täiskasvanud lemmikloomadele vähemalt kord aastas (ja probleemide ilmnemisel ka poolaastas).

Kuidas tekib hambakivi ja millised on selle ohud?

Lemmiklooma hambakivi tekkemehhanism on väga lihtne. Pehme toidu (valmistoit ja looduslik toit koos lihaga) tarbimise ajal ladestub hammaste emaili pinnale katt – suuõõnes elavate bakterite elutegevuse saadus, mis seguneb toidujääkidega. Tasapisi suureneb hambakatu hulk ja kivistub – nii tekib hambakivi.

Hambakivi ei asu ainult hammaste nähtaval pinnal, vaid levib ka allapoole – igemete alla. Selle koguse suurenemise tõttu liigub igemekude järk-järgult hammastest üha kaugemale, hakkab põletikuliseks muutuma ja selle alla tekib õõnsus, kuhu hakkab toiduained sattuma, mis ainult süvendab põletikku. Põletikuprotsess põhjustab lemmikloomale tugevat valu ja ebamugavustunnet, mis sunnib teda keelduma söömisest ja mängimisest. 

Ainult kvalifitseeritud hammaste puhastamine koertel aitab selliseid negatiivseid tagajärgi tervisele vältida ja neid õigeaegselt korrigeerida. Samal ajal ei anna katsed sellise probleemiga iseseisvalt toime tulla oodatud tulemust, kuna:

  • hambakivi eemaldamine koertel ilma anesteesia või narkoosita võib põhjustada lemmikloomale palju stressi (seetõttu ei tohiks seda protseduuri usaldada grooming-salongi spetsialistidele);
  • mehaaniliste meetodite (nt pintsettide) kasutamine ei eemalda kivi, vaid võib kahjustada hambaemaili ja igemeid;
  • hambapastad või spetsiaalsed padjad toimivad ainult pehme hambakatu, mitte kõva hambakivi puhul;
  • kodustes tingimustes on lihtsalt ebareaalne eemaldada igemete alt hambakivi.

Seetõttu on parem lasta oma koera hambakivi puhastada veterinaarstomatoloogia valdkonna spetsialistidel Haabersti Loomakliinikust.

Hambaravi eelised Haabersti Loomakliinikus

Haabersti Loomakliinikus on kvalifitseeritud veterinaararstid, kes teavad kõike teie koera tervisest. Meie ruumides toimuva hammaste puhastamise eelised on muuhulgas järgmised:

  • personaalne lähenemine;
  • mugavad tingimused loomadele ja nende omanikele;
  • puhastamise võimalus ilma narkoosita, kuid anesteesiaga;
  • atraumaatiline ultrahelipuhastus – ultraheli eemaldab usaldusväärselt ka kõige raskemini ligipääsetava katu hammastelt;
  • taskukohased hinnad – kõigi meie teenuste hind on täiesti õigustatud;;
  • kompleksne suuhooldus – nii ennetavad protseduurid kui ka ravi.

Kui hambakivi on juba põhjustanud tõsiseid hambaprobleeme (sealhulgas ulatuslikku kaariest jne), võivad meie spetsialistid teha hammaste eemaldamise protseduuri. Pakume professionaalset abi ka muude lemmikloomade terviseprobleemide ravimisel.

Meie kliinik asub Tallinnas, mugava transpordiühendusega kohas. Vastuvõtt toimub eelregistreerimise alusel.