Haabersti Loomakliinik
ET

Kasside eutanaasia

Kasside eutanaasia Haabersti loomakliinikus

Kassid on kõige populaarsemad lemmikloomad. Terve looma eluiga on palju lühem kui inimesel, rääkimata juba haigest loomast. Omanikud peavad varem või hiljem seisma silmitsi oma lemmiklooma surmaga. Millistel juhtudel tuleks kass magama panna? See võib saada asjakohaseks otsuseks, kui kass jõuab vanadusse või põeb mõnda rasket haigust.

Eutanaasia (uinutamine) on kreeka keelest pärit termin, mis tähendab veterinaarmeditsiinis õrna ja valutut viisi haige looma uinutamiseks. Omanikel on kohustus hoida oma lemmikloomi kannatuste eest ja võtta asjakohaseid meetmeid. Kui loom kannatab ja tõhusat ravi ei ole, on kasside uinutamine Tallinna Haabersti loomakliiniku spetsialisti abiga parim valik.

Millal protseduuri läbi viiakse?

Kui kõik viitab sellele, et loom kannatab, võib Haabersti loomakliinikus kassi magama panemine olla kõige mõistlikum variant.

Valu ja kannatuste tunnused võivad olla järgmised:

  • vähenenud aktiivsus;
  • söömisest või joomisest keeldumine;
  • ükskõikne käitumine, huvipuudus keskkonna vastu;
  • üldised muutused käitumises;
  • agressiivne käitumine;
  • probleemid hügieeniga.

Veterinaararsti külastamine on vältimatu, kui lemmikloom on eakas ja kannatab ravimatu haiguse all, tal on tugevad valud või ta on kõrges eas.

Kogenud spetsialist saab kindlaks määrata eutanaasia vajaduse. Veterinaararsti juures saavad kliendid igakülgset infot edasiste tegevuste kohta.

Inimlikkus, professionaalsus, individuaalsus

Seda tüüpi teenuse kulud koosnevad mitmest elemendist. Lemmikloomaomanik katab rahustamisprotseduuri ja kasutatud anesteetikumide kulud, samuti süstimist teostava loomaarsti tööjõukulud. Kassi uinutamise hind sõltub ka kasutatava eutanaasiaravimi kogusest ja tüübist.

Tallinna Haabersti loomakliinik garanteerib nii protseduuri taskukohase maksumuse kui ka professionaalse abi osutamise. Kasutatakse seadusandlikke ja humaanseid meetodeid, mis võimaldavad loomal mitte kogeda viimastel eluhetkedel psühholoogilist ja füüsilist valu.Eutanaasia teostamiseks kasutab veterinaarkliinik võimalikult ohutuid ja sertifitseeritud vahendeid, ainult uuenduslikke seadmeid ja kõige lojaalsemat lähenemist.