Haabersti Loomakliinik
ET

Koerte eutanaasia

Koerte eutanaasia Haabersti loomakliinikus

Hüvastijätmine armastatud lemmikloomaga on väga kurb hetk, millele ei taha ükski omanik mõelda kuni viimase hetkeni. Mõnikord on koerte eutanaasia siiski ainus väljapääs. Mõnes olukorras on parem koer magama panna, kui lasta tal kannatada ja valu tunda. Tallinna Haabersti loomakliiniku spetsialistid saavad teid selles aidata. Meie veterinaarkliinik, millel on 30-aastane kogemus eutanaasia protseduuri läbiviimisel, kasutab kaasaegseid ja valutuid meetodeid. Pakume taskukohaseid hindu ja kvaliteetset teenust.

Millal on see vajalik?

Peamine kriteerium, mis määrab eutanaasia vajaduse, on lemmiklooma tervis ja elukvaliteet. Haige lemmiklooma tervise halvenemine ja perspektiivide puudumine tema paranemiseks viitavad vajadusele langetada raskeid otsuseid. Pealtnäha tervel lemmikloomal järgmiste sümptomite ilmnemisel tuleb koheselt pöörduda Tallinna Haabersti loomakliiniku spetsialistide poole:

  • asked vigastused pärast õnnetust;
  • ravimatud haigused;
  • agressiivne käitumine, kui puuduvad alternatiivid parandamiseks.

Kuidas eutanaasiat läbi viiakse?

On kaks humaanset eutanaasiameetodit:

  1. Enne eutanaasiat manustatakse loomale intramuskulaarselt rahustit. Mõne minuti pärast langeb patsient sügavasse unne. Seejärel manustab veterinaararst süsti, mis peatab hingamise.
  2. Teine võimalus hõlmab veenisisest kateetrit, mille kaudu ravim satub vereringesse. Lemmikloom kaotab mõne sekundiga teadvuse ja sureb. Arst võib esmalt manustada anesteetikumi läbi venoosse kateetri.

Loomade uinutamise teenust osutatakse kliinikus. Eutanaasiaprotseduuri viib läbi veterinaararst selleks spetsiaalselt varustatud ruumis. Protseduuri käigus kasutatakse ainult kvaliteetseid ja sertifitseeritud ravimeid. Teenuse hind sõltub suuresti neist.

Koera humaansel viisil magama panemine tähendab eluvõimaluseta vana või haige neljajalgse sõbra vabanemist igapäevasest piinast.

Kuhu pöörduda?

Pöördudes Haabersti loomakliiniku veterinaararstide poole, võite olla kindel, et eutanaasia protseduur viiakse läbi professionaalselt, valutult ja ilma suurte rahaliste kuludeta.

Eutanaasia protseduuri kogumaksumus sisaldab järgmist:

  • koera uinutamise protseduur;
  • rahusti looma jaoks;
  • koera uinutamise ravimid.

Veterinaarkliiniku töötajad võtavad alati arvesse klientide soove ja mõistavad iga olukorra eripära. Pakume koerte eutanaasiale taskukohaseid hindu ja kvaliteetset teenust.