Haabersti Loomakliinik
ET

Loomade eutanaasia

Ravimatu haigus on raskendav katsumus nii loomale kui ka selle omanikule. Kui haigus progresseerub, põhjustades lemmikloomale ainult valu ja piina, on sellisest olukorrast ainult üks väljapääs – loomade valutu eutaniseerimine. Sellele teenusele pöörduvad tavaliselt koerte ja kasside omanikud, kuid võimalik on ka teiste lemmikloomaliikide, nagu merisead või tuhkrud, eutaniseerimine.

Kuidas toimub loomade valutu eutaniseerimine?

Eutaniseerimine on lihtne ja täiesti valutu protseduur. Loomade eutaniseerimine toimub suure annuse tuimastusainet veeni süstides, mis võimaldab lemmikloomal järk-järgult uinuda, kaotada teadvuse ja surra rahulikult. Veterinaararst süstib ravimit esijala veeni ja teadvuse kadumise ning surma protsess toimub mõne minuti jooksul pärast süsti. Võimalik on ka ravimi intramuskulaarne manustamine.

Eutaniseerimise näidustused

Ainult arst saab määrata eutaniseerimise võimalikkuse ja mõistlikkuse. See protseduur on äärmuslik meede. Looma saab eutaniseerida ainult neis olukordades, kus ei kirurgiline ega medikamentaalne ravi ei saa leevendada lemmiklooma kannatusi.

Eutaniseerimise näidustuste hulka kuuluvad:

  • rasked vigastused, mis ei ole ühilduvad eluga;
  • kaasasündinud patoloogiad, mis põhjustavad loomale piina ja on ravimatud;
  • rasked haigused, mis on ravimatud (sealhulgas onkoloogia hilisemates staadiumides, ravimatud südame- ja veresoonte patoloogiad, hingamissüsteemi haigused jne).

Eutaniseerimine võimaldab leevendada haige lemmiklooma surmaeelseid kannatusi. See on raske, kuid humaanne otsus. Tervete isendite eutaniseerimine ei toimu.

Kus teostada looma eutaniseerimist?

Sertifitseeritud veterinaarkliinik Haabersti Loomakliinik Tallinnas on valmis tulema appi raskelt haigete lemmikloomade omanikele. Meie veterinaararstid hindavad lemmiklooma seisundit ja vajadusel viivad läbi põhjalikud uuringud eutaniseerimise vajaduse kinnitamiseks. Eutaniseerimine toimub humaanselt, mugavates tingimustes ja toetavas emotsionaalses õhkkonnas.

Meie eeliste hulka kuuluvad:

  • sertifitseeritud ravimite kasutamine, mis ei põhjusta loomale ebamugavust ega piina;
  • veterinaararstide kõrge kvalifikatsioon;
  • abi matmisel ja kreematsioonil;
  • eelregistreerimise süsteem;
  • individuaalsed konsultatsioonid;
  • lai valik veterinaarprotseduure;
  • konkurentsivõimelised hinnad.

Haabersti Loomakliiniku veterinaarkliiniku spetsialistid Tallinnas toetavad omanikke, tegutsedes õrnalt, professionaalselt ja humaanselt. Teenuste hinnad on näidatud.