Haabersti Loomakliinik
ET

Loomade eutanaasia

Ravimatu haigus on loomale ja tema omanikule raske katsumus. Kui haigus progresseerub ja põhjustab lemmikloomale ainult valu ja kannatusi, on sellest olukorrast ainult üks väljapääs – looma valutu eutanaasia. Seda teenust kasutavad tavaliselt koerte ja kasside omanikud, kuid eutanaasia on võimalik ka muude lemmikloomade – näiteks merisigade või tuhkrute –  puhul.

Kuidas toimub loomade valutu magamapanek?

Eutanaasia on lihtne ja täiesti valutu protseduur. Loomad uinutatakse, süstides veeni suure annuse anesteetilist ainet, nii et lemmikloom järk-järgult uinub, kaotab teadvuse ja sureb rahulikult. Veterinaararst süstib ravimit esikäpa veeni, teadvusekaotus ja surm saabuvad mõne minuti jooksul pärast süstimist. Võimalik on ravimi intramuskulaarne manustamine.

Eutanaasia võimalikkuse ja otstarbekuse üle saab otsustada ainult arst. See protseduur on kõige äärmuslikum meede. Loomi võib uinutada ainult siis, kui ei kirurgiline ega medikamentoosne ravi ei suuda lemmiklooma kannatusi leevendada.

Eutanaasia näidustuste hulgas on:

  • eluga kokkusobimatud rasked vigastused;
  • loomale stressi põhjustavad kaasasündinud väärarengud, mida ei saa ravida loomale kannatusi põhjustavad kaasasündinud patoloogiad, mida ei saa ravida;
  • rasked haigused, mida ei ole võimalik ravida (sealhulgas hilises staadiumis onkoloogilised haigused, südame, veresoonte ja hingamissüsteemi ravimatud patoloogiad jms).

Eutanaasia võimaldab säästa haiget lemmiklooma surmapiinadest. See on raske, kuid humaanne otsus. Terveid loomi ei surmata.

Kus saab lemmiklooma magama panna?

Tallinnas asuv sertifitseeritud veterinaarkliinik Haabersti Loomakliinik on valmis aitama raskelt haigete lemmikloomade omanikke. Meie veterinaararstid hindavad lemmiklooma seisundit ja vajadusel teevad põhjalikud uuringud, et kinnitada eutanaasia vajalikkust. Eutanaasia viiakse läbi humaanses, mugavas ja emotsionaalselt toetavas keskkonnas.

Meie eeliste hulgas on:

  • sertifitseeritud preparaatide kasutamine, mis ei põhjusta loomale ebamugavust ega kannatusi;
  • kõrge kvalifikatsiooniga veterinaararstid;
  • abi matmisel ja tuhastamisel;
  • eelregistreerimise süsteem;
  • individuaalsed konsultatsioonid;
  • lai valik veterinaarprotseduure;
  • mõistlikud konkurentsivõimelised hinnad.

Tallinnas asuva Haabersti Loomakliiniku spetsialistid toetavad omanikke ja tegutsevad leebelt, professionaalselt ja inimlikult. Teenuste maksumus on märgitud kodulehel olevas hinnakirjas.