Haabersti Loomakliinik
ET

Lemmikloomade tuhastamine

Lemmikloomade tuhastamine Haabersti loomakliinikus

Lemmiklooma surmaks on väga raske valmistuda. See on alati suur löök iga pereliikme jaoks. Haabersti loomakliinik saab selles raskes olukorras aidata. Pakume alternatiivi lemmiklooma matmisele – loomade tuhastamist Tallinnas. Meie kliinik teeb kõik endast oleneva, et saaksite oma lemmikloomaga väärikalt hüvasti jätta ja jätaksite temast pika mälestuse.

Individuaalne või ühine tuhastamine

Me teame, kui palju valu kaasneb koera, kassi või muu lemmiklooma kaotusega. Seepärast teeb Tallinna lemmikloomade krematoorium kõik vajalikud meetmed selleks, et omaniku hüvastijätt oma lemmikloomaga toimuks väärikalt ja nõuetekohaselt.

Pakutavate teenuste raames teostatakse Tallinnas loomade (koerte või teiste lemmikloomade) individuaalset või ühist (grupilist) tuhastamist. Kui soovite tuhka säilitada, tuleb selleks osta spetsiaalne urn.

Protseduuri eripärad

Haabersti loomakliiniku lemmikloomade krematoorium Tallinnas pakub surnud lemmiklooma keha põletamise teenust. See on tuhastamise variant, mis võimaldab jätta lemmiklooma tuhk endale.

Koera või muu lemmiklooma tuhastamine hõlmab järgmist:

  • lemmiklooma keha transportimine krematooriumisse;
  • keha säilitamine sügavkülmas kuni kremeerimise protseduurini;
  • tuha paigutamine dekoratiivurni pärast surnukeha põletamist (valitakse meie pakkumiste seast).

Vajaduse korral on võimalik korraldada tuhastamise protseduur pereliikmete juuresolekul, mis võimaldab isiklikult lemmikloomaga hüvasti jätta.

Pakume ka lemmikloomade ühist ehk grupituhastamist. Sel juhul toimub kassi või koera tuhastamine koos teiste lemmikloomade surnukehadega. Selle tulemusena ei ole võimalik tuhka eraldada ja endale jätta. Pärast põletamist jäänused utiliseeritakse.

Kuidas tuhastamine toimub?

Kassi või muu lemmiklooma individuaalne tuhastamine toimub spetsiaalses kambris (ahjus). Põletusprotseduur viiakse läbi väga hoolikalt, et kogu tuhk oleks kogutud. Pärast protseduuri asetatakse tuhk spetsiaalsesse urni.

Paljud lemmikloomaomanikud soovivad põletada mitte ainult surnukeha, vaid ka oma koera või kassi lemmikmänguasju ja muid lemmikasju. See on võimalik, kuid asjad põletatakse kehast eraldi.

Tuhastamise ajal saab omanik osaleda hüvastijätutseremoonial. See võib puudutada kogu perekonda, kes soovib väärikalt surnud lemmikloomaga hüvasti jätta. Sellistes kohtades valitseb tavaliselt rahulik õhkkond, on vaikne ja tseremooniat ei sega teised krematooriumi külastajad. Paljude inimeste jaoks võib aga selline hüvastijätmine olla traumeeriv kogemus.

Urnile lisatakse spetsiaalne töötaja poolt allkirjastatud tõend, mis kinnitab põletamisprotsessi korrektset läbiviimist.

Kuhu pöörduda?

Haabersti loomakliinikus sõltub tuhastamise hind looma suurusest. Väikesed loomad, nagu kassid või väikesed koerad, on odavamad. Suurte loomade tuhastamine on kallim. Samuti tasub kaaluda looma või tuhaga urni transportimise vajadust – selliste teenuste eest tasutakse täiendavalt ja tuhastamise kogumaksumus on sel juhul kõrgem.

Suureks mugavuseks on loomade paigutamine spetsiaalsetesse külmkambritesse, tänu millele saab hüvastijätutseremoonial osaleda siis, kui perekond selleks valmis on. Lemmiklooma surnukeha hoidmise eest külmkambris tasutakse eraldi omanikuga kokku lepitud perioodi eest. Haabersti loomakliiniku krematoorium pakub mõistlikke hindu ja maksimaalsel hulgal võimalusi oma armastatud lemmikloomaga väärikalt hüvasti jätmiseks.