Haabersti Loomakliinik
ET

Kirpude ja puukide vastane ravi ja profülaktika

Kirpude ja puukide vastane ravi ja profülaktika Haabersti loomakliinikus

Puugid ja kirbud koeral või kassil ei anna loomadele ja nende omanikele meelerahu. Mida teha? Spetsialistid soovitavad teha regulaarset ennetavat hooldust veterinaararsti juures.

Kirbud põhjustavad kassil pidevat sügelust hammustuse kohas ja puugi nägemine tekitab inimestes vastikust. Vähesed inimesed mõistavad, kui ohtlikud need parasiidid on. Õigeaegne ja professionaalne ravi aitab vältida tõsiseid probleeme. Parasiitide avastamisel tuleks pöörduda Tallinna Haabersti loomakliiniku spetsialistide poole. Õigeaegne abi ja korralik hooldus päästab teie lemmiklooma erinevatest vaevustest.

Miks on puugid ohtlikud?

Õigeaegne puugi eemaldamine on väga oluline. Hammustus võib põhjustada tõsiseid haigusi:

  • babesioosi;
  • puukborrelioosi;
  • anaplasmoosi;
  • erlihhioosi.

Need ohtlikud haigused põhjustavad lemmiklooma tervisele pöördumatut kahju ja tüsistuste korral võivad põhjustada surma. Kui olete leidnud oma lemmikloomalt puugi, pöörduge esimesel võimalusel Haabersti loomakliiniku spetsialisti poole. Mida kauem putukas loomal parasiteerib, seda suurem on tõenäosus nakkushaigustesse nakatuda. Protseduur viiakse läbi kiiresti ja valutult kogenud arsti poolt. Teenus “Puugi eemaldamine” ei nõua suuri aja- ja rahalisi kulutusi.

Miks on kirbud ohtlikud?

Kirbud tekitavad naha sügelust ja võivad kanduda teistele loomadele ja isegi pereliikmetele. Nendest lahtisaamine võib olla keeruline ja veterinaararstid saavad teid selles aidata. Parasiidid võivad levitada ka mitmesuguseid nakkushaigusi, mis võivad kaasa tuua kohutavaid tagajärgi. Tallinna Haabersti loomakliiniku loomaarstid aitavad teil kirpudest tõhusalt ja ohutult lahti saada.

Mõned putukad põhjustavad allergilisi reaktsioone, mille sümptomid nõuavad allergiavastast ravi. Lemmikloomadel, eriti kassipoegadel ja kutsikatel, kasutavad Haabersti loomakliiniku spetsialistid soovimatute parasiitide ja nende esinemise tagajärgede kõrvaldamiseks kaasaegseid, kvaliteetseid ja maksimaalselt ohutuid ravimtooteid mõistliku hinnaga.

Ennetavad meetmed

Et vältida probleeme parasiitidega, peaksite lemmiklooma regulaarselt nende eest kaitsma. Õigeaegne ennetamine vähendab uuesti nakatumise ohtu. Proaktiivne lähenemine ennetamisele on oluline kõigi terviseprobleemide puhul. Ainult professionaalne veterinaararst saab aidata teil valida õigeid ravimeid või ennetusmeetmeid.Täpsustage meie kliiniku veterinaararsti teenuste hetkehindu veebilehel toodud telefoninumbritel ja broneerige aeg.